SZKOLENIE: PRAKTYK TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJII „ATR\" 4-5-6.11.2011 - Lublin

SZKOLENIE: PRAKTYK TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJII „ATR\" 4-5-6.11.2011

Miasto: Ogłoszenia Lublin, Region: Lubelskie

SZKOLENIE: PRAKTYK TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJII „ATR\"


TERMIN:
04. – 05. – 06.11. 2011 r., Lublin

KOSZT:
1 450 zł studenci / 1 650 zł os. pracujące

PROWADZĄCY:
Adam Balcer ; Waldemar Babarowski
Trenerzy Treningu Zastępowania Agresji ART., Trenerzy Trenerów ART., Socjoterapeuta, Pedagog, Nauczyciel Dyplomowany, Nauczyciel Mianowany, Profilaktyk Społeczny i Resocjalizator,

ZAKOŃCZENIE:
Zaświadczenie ; Certyfikat: „PRAKTYK ZASTĘPOWANIA AGRESJI (ART)®”.

O KURSIE
Trening Zastępowania Agresji może być realizowany w szkołach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych i innych na poziomie wczesnej profilaktyki, poradnictwa oraz terapii. Zajęcia mogą być prowadzone grupowo lub indywidualnie. Ma także zastosowanie w oddziaływaniach wobec problemów dotyczących alkoholu i narkotyków. Posiada system kontroli jakości, a badania naukowe dowodzą jego efektywności. Doskonalenie umiejętności prospołecznych, samokontrola emocjonalna, rozstrzyganie dylematów moralnych pozwala nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom na dokonanie modyfikacji w sposobie reagowania na trudne zachowania oraz uczenia się odważnych zachowań co ma bezpośrednie przełożenie na nieagresywne rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, radzenie sobie ze stresem, a także radzenie sobie w różnorodnych trudnych sytuacjach życiowych. Trening Zastępowania Agresji jest programem wielostronnej interwencji w oparciu o konstrukt teoretyczny poznawczo - behawioralny. Jest on ukierunkowany na zmianę zachowania agresywnego poprzez uczenie zachowań odważnych.

Program szkolenia:
Program ART składa się z trzech komponentów:
• Trening umiejętności prospołecznych (co robić?), pozwala na przygotowanie się do radzenia sobie w przyszłych trudnych sytuacjach życiowych. Umiejętności prospołeczne są podzielone na grupy:
1) wstępne umiejętności społeczne,
2) zaawansowane umiejętności społeczne,
3) umiejętności emocjonalne,
4) umiejętności alternatywne wobec agresji,
5) umiejętności kontroli stresu,
6) umiejętności planowania.
Realizowany jest w oparciu o procedury modelowania, trenowania umiejętności, informacji zwrotnej, treningu uogólniającego skoncentrowanym na zwiększenie transferu.
• Trening kontroli złości (czego nie robić?), uczy samokontroli, ponoszenia odpowiedzialności za swoją złość, co ma bezpośrednie przełożenie na rozwiązanie sytuacji problemowej. W tym celu wykorzystuje się kroki kontroli złości zgodnie z przyjętą procedurą: wyzwalacze, sygnały, reduktory, monity, samoocenę, zastosowanie umiejętności społecznej.
• Trening wnioskowania moralnego (jak odróżnić to co robić od tego czego nie robić?), uczy procedur podejmowania decyzji, które zwiększają prawdopodobieństwo decyzji zaspokajających poczucie przyzwoitości, sprawiedliwości i uwzględnianie potrzeb i praw innych osób. Teoretycznymi podstawami dla procedur wnioskowania moralnego jest koncepcja rozwoju moralnego wg Kohlberga.

Zapisy prowadzi sekretariat Psychologicznego Centrum Rozwoju:
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest:
www.pcrozwoju.bnx.pl
e-mail: pcrozwoju@gmail.com
tel. 509 970 340

P.C.R.
Psychologiczne Centrum Rozwoju
OGÓLNOPOLSKI REJESTR INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH
NUMER EWIDENCYJNY 2.06/00045/2011

Autor ogłoszenia

Psychologiczne Centrum Rozwoju

Telefon: 509 970 340

Skontaktuj się telefonicznie...

lub...

Wyślij wiadomość
ZdjęciaZdjecia - SZKOLENIE: PRAKTYK TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJII „ATR\" 4-5-6.11.2011