KURS KWALIFIKACYJNY: Trener grupowy (FACILITATOR) treningu zastępowania agresji TZA - ART. - Lublin

KURS KWALIFIKACYJNY: Trener grupowy (FACILITATOR) treningu zastępowania agresji TZA - ART.

Miasto: Ogłoszenia Lublin, Region: Lubelskie

KURS KWALIFIKACYJNY

ART ORYGINAL. Trener grupowy (FACILITATOR) treningu zastępowania agresji ART

Ukończenie szkolenia uprawnia do pracy metodą Treningu Zastępowania Agresji.

!!_LIMIT MIEJSC OGRANICZONY_!!

TERMIN:
21 - 24.06.2012., Lublin

KOSZT:
• 1 000 zł studenci
• 1 100 zł os. pracujące (F-VAT)
*** cena obejmuje: udział w kursie, materiały dydaktyczne,

CZAS TRWANIA:
40 godzin zegarowych

PROWADZĄCY:
mgr Adam Balcer ; mgr Waldemar Babarowski

*** certyfikowani trenerzy Treningu Zastępowania Agresji ART., Trenerzy Trenerów ART.
*** zajęcia będą prowadzone pod nadzworem superwizora

ZAKOŃCZENIE:
certyfikat z hologramem ART

ODBIORCY:
psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, pracownicy służb penitencjarnych, pracownicy policji, sądu, kuratorzy, nauczyciele, osoby pracujące z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, pracownicy pomocy społecznej, pracownicy służby zdrowia, pracownicy organizacji pozarządowych, kuratorzy, studenci kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja.wszystkie osoby zainteresowane.


Kurs przeznaczony jest dla osób, które:
- pragną doskonalić swoje umiejętności zapobiegania konfliktom w sferze osobistej, rodzinnej lub zawodowej, zwłaszcza jeżeli mają kłopoty w tych obszarach;
- kierują ludźmi, nauczają albo wychowują, albo zawodowo lub niezawodowo pomagają lub zamierzają pomagać ludziom;
- w swoim otoczeniu mają osoby agresywne, są narażone na potencjalne napaści lub konflikty;
- przygotowują się lub doskonalą się w funkcji lub zawodzie trenera umiejętności społecznych, trenera biznesu, prowadzącego kursy i zajęcia grupowe;
- zawodowo kontaktują się z osobami agresywnymi;
- zamierzają uczyć innych nie-agresywnego zachowania;
- zamierzają uzyskać kwalifikacje certyfikowanego trenera grupowego Treningu Zastępowania Agresji (ART®).

CEL SZKOLENIA
Warsztat trenerski Trenera Grupowego (Facilitatora)Treningu Zastępowania Agresji (ART)® według Arnolda P. Goldsteina i Barrego Glicka, z minimalną lokalizacją kulturową do warunków polskich, zaaprobowaną przez Autorów, przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą prowadzić, indywidualnie lub grupowo, treningi zastępowania agresji dla odbiorców końcowych poza działalnością gospodarczą i obrotem gospodarczym: w szkolnictwie, pomocy społecznej, wymiarze sprawiedliwości, terapii, itp.
Trening Zastępowania Agresji może być realizowany w szkołach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych i innych na poziomie wczesnej profilaktyki, poradnictwa, terapii itp. Zajęcia mogą być prowadzone grupowo lub indywidualnie. Ma także zastosowanie w oddziaływaniach wobec problemów dotyczących alkoholu i narkotyków. Posiada system kontroli jakości, a badania naukowe dowodzą jego efektywności. Doskonalenie umiejętności prospołecznych, samokontrola emocjonalna, rozstrzyganie dylematów moralnych pozwala nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom na dokonanie modyfikacji w sposobie reagowania na trudne zachowania oraz uczenia się odważnych zachowań co ma bezpośrednie przełożenie na nieagresywne rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, radzenie sobie ze stresem,
a także radzenie sobie w różnorodnych trudnych sytuacjach życiowych. Trening Zastępowania Agresji jest programem wielostronnej interwencji w oparciu o konstrukt teoretyczny poznawczo - behawioralny. Jest on ukierunkowany na zmianę zachowania agresywnego poprzez uczenie zachowań odważnych.

NA KURSIE UZYSKUJE SIĘ:

kompetencje:
• prowadzenia treningu grupowego i indywidualnego z osobami agresywnymi;
• nauczania nie-agresywnej komunikacji i zachowania odważnego;
• nauczania kontroli emocjonalnej;
• nauczania wnioskowania moralnego;

kwalifikacje do:
• odbycia praktyki trenerskiej ART;
• prowadzenia Treningu Zastępowania Agresji (ART)® dla odbiorców końcowych jako pierwszy trener;
• współprowadzenia kursów Treningu Zastępowania Agresji (ART)® dla certyfikowanych trenerów jako trener pomocniczy (drugi trener);

uprawnienia:
· do używania znaku towarowego \"Trening Zastępowania Agresji (ART)®\" w swoich treningach dla odbiorców końcowych - poza działalnością rynkową (gospodarczą) i zawodową.

Na kurs Trenera Grupowego (Facilitatora) składa się:
Szkolenie trenerskie 40-godzinne (warsztat trenerski 4 dni). Po szkoleniu uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia szkolenia (z zaliczeniem) lub zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu (bez zaliczenia);

oraz opcjonalnie: z reguły za dodatkową opłatą**
• praktyka kierowana (przeprowadzenie co najmniej 30 godzin treningu ART z odbiorcami końcowymi, w tym 15 godzin jako pierwszy trener). W trakcie praktyki, którą należy przeprowadzić w okresie 6 miesięcy od zakończenia szkolenia, uczestnicy mogą korzystać z konsultacji i doradztwa (standardowo pocztą e-mail);
• po praktyce kierowanej jednodniowa sesja superwizyjno-egzaminacyjna, połączona z zaliczeniem praktyki trenerskiej i uzyskaniem certyfikatu trenera grupowego.

Kurs jest chroniony prawem wyłącznym, a jego materiały szkoleniowe i dydaktyczne prawami własności intelektualnej. Trenerzy i firmy oferujące ten kurs zobowiązane są posiadać pisemne zezwolenia (licencje).

PROGRAM KURSU:
Program ART składa się z trzech komponentów:
· Trening umiejętności prospołecznych (co robić?), pozwala na przygotowanie się do radzenia sobie w przyszłych trudnych sytuacjach życiowych. Realizowany jest w oparciu o procedury modelowania, trenowania umiejętności, informacji zwrotnej, treningu uogólniającego skoncentrowanym na zwiększenie transferu. Umiejętności prospołeczne są podzielone na grupy:
1) wstępne umiejętności społeczne,
2) zaawansowane umiejętności społeczne,
3) umiejętności emocjonalne,
4) umiejętności alternatywne wobec agresji,5) umiejętności
kontroli stresu,
6) umiejętności planowania.

· Trening kontroli złości (czego nie robić?), uczy samokontroli, ponoszenia odpowiedzialności za swoją złość, co ma bezpośrednie przełożenie na rozwiązanie sytuacji problemowej. W tym celu wykorzystuje się kroki kontroli złości zgodnie z przyjętą procedurą: wyzwalacze, sygnały, reduktory, monity, samoocenę, zastosowanie umiejętności społecznej.

· Trening wnioskowania moralnego (jak odróżnić to co robić od tego czego nie robić?), uczy procedur podejmowania decyzji, które zwiększają prawdopodobieństwo decyzji zaspokajających poczucie przyzwoitości, sprawiedliwości i uwzględnianie potrzeb i praw innych osób. Teoretycznymi podstawami dla procedur wnioskowania moralnego jest koncepcja rozwoju moralnego wg Kohlberga.


FORMA PROWADZENIA ZAJEĆ:
Wykład teoretyczny, prezentacje multimedialne, prezentacja i omówienie przypadków, prezentacja i ćwiczenie konkretnych technik terapeutycznych indywidualnie i w grupach.

Zapisy prowadzi sekretariat Psychologicznego Centrum Rozwoju:
Formularz zgłoszeniowy:
•zakładka formularz zgłoszeniowy \"FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY\"
•e-mail: pcrozwoju@gmail.com
•tel. 509 970 340

Autor ogłoszenia

P.C.R.

Telefon: 509970340

Skontaktuj się telefonicznie...

lub...

Wyślij wiadomość